Su Arıtma Sorunları ve Florür

ev-su-arıtma-cihazi-faydalari-florür

Su Arıtma Sorunları ve Florür

Klorun çıkarılması için aktif bir kömür filtresi gerekir. Florür, aktif bir alüminyum kartuş veya iyon değiştirme sistemi gerektirir. Aynı şey perkloratlar ve nitratlar için de geçerlidir. Gördüğünüz gibi, başarılı bir şekilde kaldırmak için hepsinin farklı bir filtreye ihtiyacı var. Filtrelenmiş ortalama sürahiniz bu özelliklerin tümüne sahip olmayacaktır. Florür, bu nedenle sıcak bir konudur. Bazı aileler musluklarından florlu su içmemeyi veya bunlara maruz kalmamayı tercih ederler. Yalnızca bütün bir ev sistemi, herkesi maruz kalmadan etkili ve kapsamlı bir şekilde koruyabilir. Unutmayın, birçok kirletici madde soluma yoluyla emilir. Musluktan veya duştan su geçtiğinde, su damlacıkları havada uçuşur. Sis solunur ve vücut tarafından hızla emilir. Flint’te Lejyoner hastalığıMI, görünmez ve ölümcül havada taşınan kirleticilere bir örnektir.

Kimyasal Artıklar

Şehirler, Lejyoner hastalığına neden olan zararlılardan suyu arıtmak ve bakterileri öldürmek için klor kullanır. Bu arıtılmış su, evinize ulaşırken klorun bir kısmını tutar. Güvenli olmayan seviyelerin tüketilmesini önlemek için yürürlükte olan düzenlemeler var, ancak kimse uzun vadeli etkisini bilmiyor. Şansınızı denemek yerine, güvenli içmeyi garanti etmek için gereken önlemleri almalısınız. Klor, özellikle küçük çocuklar ve bebekler için zararlıdır. Kansere ve eksikliklere daha duyarlıdırlar.

Sert Su Zorlukları

Sert suyla mücadele ederken bir ev filtreleme sistemine olan ihtiyacı vurgulamakta fayda var. Bu mineral birikintileri sadece giysilerinizi sertleştirmekle kalmaz, aynı zamanda su tesisatını da mahveder. Zamanla musluklarınız bozulacak, kanalizasyonlar tıkanacak ve kirler yüzeyleri kaplayacaktır. Sert su da sağlığınız için pek iyi değildir. Aşırı kalsiyum, magnezyum ve tortu tüketimi, karaciğeri ve böbrekleri zorlar. Şiddetli sert su böbrek taşlarına neden olabilir. Sert suda banyo yapmak veya duş almak cildiniz için kötüdür. Gözeneklerinizi tıkar ve kepek sorunlarına katkıda bulunur. Duş kapısında kireç birikmesi günlük bir savaştır.

Eviniz için En İyi Su Filtresi Sistemini Seçmek

İstenmeyen sentetikler, mineraller, böcek ilaçları, kurşun ve hatta pas, çok sayıda şehir su kaynağında bulunabilir. Yakındaki kaynağınıza bağlı olarak, temiz, içilebilir suyunuz olabilir, ancak tadı berbat olabilir. Belki yıkadıktan sonra cildin kurumasına veya hasar görmesine neden olur. Bazı noktalarda, evinizdeki su tamamen içilmezdir, duş almak için makul değildir ve kumaşları yıkamak için yeterince temiz değildir. Yeni bir filtreleme sistemine hazırsanız, artıları ve eksileri aramanız gerekir. İlk adım, suyunuzu neyin kirlettiğini bilmektir. Ardından, özel filtreleme için aramanıza başlayacaksınız. Giriş Noktası filtresinin ve Kullanım Noktası filtresinin yeteneklerini karşılaştırın. Filtrasyonun hacmine ve verimine dikkat edin. Suyunuzu her sistemden filtrelemek ne kadar sürer? Her sistem belirli yabancı kirleticileri filtrelemede ne kadar etkilidir? Filtreleme sistemini satın almak ve sürdürmek ne kadar pahalı? Hangi sisteme karar verirseniz verin NSF veya FDA sertifikalı olduğundan emin olun. Bu sertifikalar olmadan, bağımsız testler yapmadan suyunuzun filtrelenip filtrelenmediğini bilemezsiniz. Suyunuzu her yıl test ettirmenizi öneririz. Mevcut su arıtma cihazınız için su arıtma cihazı filtresi ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçin yardımcı olalım.

En İyi Performans Gösterenler

Tesisatçının Seçimi Su çözümleri, sürekli olarak en iyi ev suyu filtreleme çözümleri arasında yer alır. Tüm ev su filtresi karbon sistemleri, kireç önleyici sistemler ve daha fazlası gibi birçok su filtreleme çözümü sunarlar. CX Carbon Tüm Ev Su Filtresi dakikada 18 galon işler. Ters ozmos Tüm Ev 3 Aşamalı Su arıtma Sistemini de bulabilirsiniz. Muhtemelen daha yüksek miktarda pasınız var, ancak klorla ilgili bir sorununuz yok. Bu noktada, suyunuzu tamamen temizlemek için iki pas filtresi kanalı kullanabilirsiniz. Bu, piyasadaki hepsi bir arada filtrelere göre bir avantajdır. Durumunuz için en iyi bütün ev su filtresi sağlık sorunlarına inmelidir. Her zaman dikkatli olun, sadece su testleriniz düşük olduğu için belirli filtrelerden vazgeçmeyin. Bu ppm (milyonda parça) ölçümleri kesin bir bilim değildir.

Komple Ev Su Filtreleme Sisteminin Kurulması

Çevrimiçi olarak veya bir mağazadan satın alabileceğiniz bu tüketici sınıfı filtreleme sistemleri, self servis olarak kullanılabilir. İşi yapmak için bazı temel sıhhi tesisat bilgisine ihtiyacınız var. Daha önce sıhhi tesisatla hiç uğraşmadıysanız, bunu profesyonellere bırakın. Paratik kurulum için bizi arayabilir en uygun su arıtma cihazı konusunda yardım alabilirsiniz. Bütün bir ev filtreleme sistemi kurmanın temel adımları aşağıdaki gibidir:

  1. Ana su vananızı kapatın ve fazla suyu boşaltın.
  2. Su filtreniz için erişilmesi kolay ortak bir yer seçin.
  3. Kesiminizi yapmak için bir boru kesici kullanın.
  4. Filtrasyon sistemi için bir sıkıştırma somunu ve birlikte verilen bağlantı parçalarını yerleştirin.
  5. Sağlanmazsa, bu bağlantı parçalarını sabitlemek için Teflon bant kullanın.
  6. Filtreyi, giriş ve çıkış bağlantı noktalarınız ters bakacak şekilde döndürün.
  7. Filtredeki giriş valfinin kapalı olduğundan emin olmak için kontrol edin.
  8. Suyunuzdaki ana vanayı tekrar açın, ardından giriş vanasını açın.
  9. Sızıntı olmadığından emin olmak için suyun bir süre akmasına izin verin.

Bu, tüm ev tipi su filtre sistemleri için temel dayanaktır. Hatalı kurulum maliyetli bir onarım olabileceğinden, filtrenizi takması için bir uzmanla çalışmak idealdir.

Evinizi ve Ailenizi Koruyun

Tüm ev su filtreleme sistemleri, bazıları için değerli bir yatırımdır. Haberler ev, iş ve okul kirliliği hikayeleriyle dolu. Daha bağımsız testler yapıldıkça bu hikayelerin sıklığı artar. İstanbulda yaşıyorsanız, en uygun su arıtma cihazı için mümkün olan en kısa sürede bizimle iletişime geçmelisiniz. Evinizin filtreleme ihtiyaçlarını karşılayabilir ve daha temiz, daha güvenli bir su garanti edebiliriz.

Open this in UX Builder to add and edit content

ev-tipi-su-aritma-cihazi Okçular Vakfına Sanayi Tipi Su

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button