Su Arıtma Cihazı Kullanmanın Faydaları

Su Arıtma Cihazı Satışı, Su Arıtma Cihazı Montajı, Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi, Su Filtresi Kontrolü 7/24 teknik servis hizmeti vermekteyiz.

Su Arıtma Cihazı Kullanmanın Faydaları

Bunu biliyor muydun 16 milyon İstanbullunun güvenli olmayan içme suyu var. Musluk suyunu filtrelemek bir zamanlar bir lükstü ama şimdi bir aksesuardır. Suyumuzda fabrikalardan ve yer altı kirliliğinden kaynaklanan çok fazla kirletici var. Aşağıda eviniz için su filtre sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Musluğunuz veya kuyu suyunuz ne kadar iyi görünürse görünsün, içinde bir miktar kirletici madde vardır. Bunlardan bazıları insan yapımı, diğerleri ise doğal çevreden. Nehirler ve göller genellikle en iyi doğal su kaynaklarından bazılarıdır, ancak yine de kirleticiler, asit yağmurları ve fırtına akışı ile kirlenirler. Bu faktörler nedeniyle, birçok ev sahibi tüm ev filtreleme sistemlerine yöneliyor. Ana su hattını filtreleyen POE, giriş noktası filtreleri olarak bilinirler. Bu kapsamlı kılavuzda ana hatlarıyla belirtildiği gibi, bu filtrelerden birini kurmayı düşünmelisiniz. Suyunda ne olduğunu gerçekten biliyor musun? Hadi bulalım.

Suyumuzdaki Yabancı Kirleticiler

Suyumuzda çeşitli biyolojik, kimyasal ve çevresel kirleticiler bulunmaktadır. Su kaynağınız bu yabancı cisimleri su kaynağı ve borularda yol boyunca alır. Ne kadar uzağa gitmesi gerekiyorsa, aşağıdakilerden birden fazlasını içerme olasılığı o kadar yüksek olur:

Biyolojik

Büyük var hastalığa neden olan patojenler su kaynağınızda gizlenebilir. E. coli, norovirüs ve Giardia yaygın ve tehlikeli su kaynaklı patojenlerdir.

Organik ve İnorganik Kimyasallar

Nitratlar, kurşun, arsenik, glifosat, trikloroetilen ve tetrakloroetilen ve diğer kimyasallar kansere ve diğer ciddi hastalıklara neden olur. Peyzaj ve tarımsal böcek ilaçları, herbisitler, böcek öldürücüler ve mantar öldürücülerden kaynaklanan yüzey akıntıları bu bileşikleri içerir ve pek çoğu bilinmemektedir. Ağır metaller ve radyasyon zehirlenmesi, özellikle kırsal alanlara yakın iki büyük sorundur. Arsenik, kurşun, uranyum, baryum ve kromun tümü ciddi sağlık riskleri oluşturur.

Sert su

Suyunuz en tehlikeli yabancı kirleticileri test etmese bile, eviniz için yine de bir su filtre sistemine ihtiyacınız olabilir. Kalsiyum birikintilerinin sert suda birikmesi, su basıncını ve genel su kalitesini etkiler. Kireç tortuları duş yüzeylerinizin her yerine geçer ve duş başlıklarını mahveder.

Ev Su Arıtma Cihazlarının Faydaları

Bir su filtreleme sistemi satın almanın en büyük nedeni ailenizin refahına destek olmaktır. Tüm ev filtrasyonu, suda bulunabilen yüksek seviyelerde klor, mineral ve sentetik maddelerden geçer. Su kaynaklarına kontrollü ortamlarda klor eklenir, ancak konsantre miktarlar oluşabilir. Güvenli klor seviyeleri bile talihsiz reaksiyonlara neden olabilir, örneğin cildi kurutabilir. Uygulanabilir bir ev filtreleme sistemi, içerken, yıkarken ve nefes alırken klor maruziyetini azaltır. Lavabo ve duşlarda daha az klor yayılır. Bu, cildinizi, saçınızı ve alerjilerinizi evde daha iyi hale getirir. Hattın en üstünde su filtrasyonu, farklı aşamalarda itmeli su filtrasyonunu kullanır. 30’dan fazla tehlikeli kirletici maddeyi evinizin su kaynağından çıkarabilirler. Tüm ev filtrasyonu sıfıra yakın destek gerektirir ve sistemler ortalama 5 ila 10 yıl arasında uzun ömürlüdür. Genellikle izleme veya bakım gerektirmez, güçlü bir ev yatırımıdır. Bu sistemler özellikle kırsal alanlarda evinizin değerini artıracaktır. Tüm ev su filtreleme sistemleri, genel olarak, kullanım noktası filtreleme çözümlerinden daha pahalıya mal olacaktır. Brita sahaları ve lavabo içi filtreleme sistemleri, bir POE sisteminin maliyetinin bir kısmıdır. Zamandan ve paradan tasarruf etmek istiyorsanız, eviniz için bir ev su filtreleme sistemi kurmak için bir uzman çağırmanız gerekir. Sistem yanlış takılırsa, büyük su tesisatı sorunlarına neden olabilir. Unutmayın, bu uzun vadeli bir yatırımdır, şişelenmiş su satın almak çözüm değildir. İçme suyunuz için en uygun su arıtma cihazı almak için bizimle iletişime geçin.

Su Kaynağınızın Giriş Noktasını Keşfedin

Öncelikle su kaynağınızın yapısını bilmek çok önemlidir. Eviniz için bir POE çözümü seçmeden ve satın almadan önce sahip olduğunuz kirletici maddeleri öğrenin. Mahalle su tedarikçinizi arayın veya kendi testlerinizi tamamlayın. Ücretsiz su filtreleme danışmanlığı için firmamız proje yöneticilerinden biri gibi bir uzmanla da iletişime geçebilirsiniz. Suyunuzun hangi açık sorunlara sahip olduğunu ve neleri ortadan kaldırmanız gerektiğini bildiğinizden emin olun. Tüm ev tipi su filtre sistemleri, her tür kirletici madde için kapsamlı bir çözüm değildir. Aslında, eviniz için su filtresi ne kadar özelse, kurulumu o kadar ucuz olacaktır.

Ucuza Gitme

Bütün bir ev filtreleme sistemi, kuruşları sıkıştırmak isteyeceğiniz bir şey değildir. Daha ucuz modeller yalnızca büyük partikül kirleticileri filtreleyebilir. Bunun anlamı, filtrenizin kimyasalları filtreleyememesi, yalnızca pas ve tortuları filtreleyememesidir. Su çıplak gözle net görünebilir, ancak yine de klor ve muhtemelen ölümcül toksinler içerecektir. Öte yandan, pahalı ters ozmoz filtreleri için ödeme yapmak da benzer bir soruna neden olabilir. Bu filtreler, sudan tüm değerli mineralleri çıkardıkları için yaptıkları işte çok iyidirler. Bu mineraller sağlığımıza ve hidrasyonumuza katkıda bulunur ve suya dengeli bir tat verir. Minerallerden arındırılmış su, içinde bulunduğu kabın lezzet profillerini alacaktır. Ayrıca, ters ozmoz sistemleri günde yalnızca 50 galon filtrelenmiş su üretebilirken, standart bir karbon tam ev su filtresi çözümü, dakikada 18 galon yapabilir. Su arıtma cihazı fiyatları değişkenlik gösterir, öncelikle sağlıklı su arıtma yapmak için uygun cihazı almalıyız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button