En İyi Su Arıtma Cihazı Fiyatları

en-iyi-su-aritma-cihazi-fiyati

En İyi Su Arıtma Cihazı Fiyatları

En iyi su arıtma cihazlı fiyatları NSF sertifikaları, Water Quality belgeleri, güvence süreleri, arıtma kapasiteleri, filtre kaliteleri ve ömürlerine bakılırsa değişkenlik göstermektedir. En iyi su arıtma aleti fiyatlarını etkileyen başlıca faktörler bunlardır. Su arıtma cihazları sahip olduğu arıtma özelliklerinin yanı sıra değişik hizmetler sunmakta. Suda ki zararı dokunan minerallerin yanında filtrelenen faydalı mineralleri yerine geçirmek amacıyla bir çok filtre kullanılmakta ve suyun pH kıymeti artırılarak üstün kaliteli su haline getirilmektedir. Firmamız kaliteden ödün vermeden satın alan memnuniyetini gözeterek en iyi su arıtma cihazları ile hizmet vermektedir. Yukarıda tavsiyede bulunduğumuz su arıtma cihazları Donanım Haber, Ekşi lügat ve Kadınlar kulübü benzer biçimde forum ve platformlarda en oldukça önerilen ve tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Su arıtma cihazı müşteri yorumları sizler benzer biçimde alacak müşterilerimizin fikir sahibi olmalarına destek olmaktadır. En iyi su arıtma aleti yorumları için ürünlerimiz altıdaki yorumlar bölümünden yorum yapabilirsiniz. Peki o vakit dünyanın en iyi su arıtma cihazı hangisidir? Dünyanın en iyi su arıtma aleti hangisi diye soranlar için en iyi göreceli bir kavramdır. Ancak piyasadaki en iyi su arıtma cihazlarına ürünler bölümünden ulaşabilirsiniz. En ucuz su arıtma cihazı tutarları yaklaşık olarak 1500 Tl’den başlamaktadır.

Su Arıtma Cihazı Markaları

Su kimyasal yapısından ve akıcılığından ötürü yeraltından çıkıp bizlere ulaşana kadar geldiği yol boyunca karşısına çıkan klor, kireç şeklinde ağır metalleri, virüsleri, mikropları kendi içine katar. Su arıtma aletinin yorumlarında da görüyoruz kullanıcıya suni ve zararlı bir yöntemmiş gibi geliyor, ama suyu arıtmak çocuklarımız ve bizim için güvenle su içebilmemizi gerçekleştiren bir işlemdir. Suyu arıtmanın aslolan sebeplerinden biri günümüzde artış gösteren nüfus yoğunluğu kararı ortaya çıkan kirli suyun artması ve pak su ihtiyacının fazlalaşması kaynaklıdır. Bundan sonrasında suyu arıtmasının kifayetsiz kalması ve insan nüfusundan kaynaklı natural olmayan kirlenmedir. Bunun haricinde içme suyumuzu arıtma gayemiz renk ve kokulardan kurtulmak; klor, kireç şeklinde ağır metallerden arındırmak; mikropları gidermek ,asitlerden temizlemek ve suyu yumuşatmaktır. Suyu arıtmak amacıyla belli başlı işlemlerden geçirmemiz gerekmektedir. Arıtma sistemlerinde ilk işlemler klor, kireç benzer biçimde ağır metaller, tortu vb. Maddeleri süzmesi, ikinci olarak elinizde kaliteli bir su arıtıcı sistemi var ise natural mineral taşlarından olup biten mineral filtreden geçerken suya mineral katan bir filtresi bulunuyor ancak bu işlemler kalitesine göre değişmektedir.

Su arıtma cihazı üreten markalar

Anadolu Su Arıtma Cihazı Arçelik su arıtma cihazı Aura su arıtma cihazı Aqua Selsebil su arıtma cihazı Aquatürk su arıtma cihazı Aqualine su arıtma cihazı Aquabest su arıtma cihazı Aqua Bella su arıtma cihazı Aqua su arıtma cihazı Best Water su arıtma cihazı BMB su arıtma cihazı BMS su arıtma cihazı Buzsu su arıtma cihazı Cebilon su arıtma cihazı Conax su arıtma cihazı Esli su arıtma cihazı Galaxy Water su arıtma cihazı Hyundai su arıtma cihazı Hayzek su arıtma cihazı, Metropol su arıtma cihazı Meridyen su arıtma cihazı Ortimax su arıtma cihazı Rainbow su arıtma cihazı Ravent su arıtma cihazı Roben Water su arıtma cihazı Spring Water su arıtma cihazı Waterbox su arıtma cihazı Waterlife su arıtma cihazı Water Point su arıtma cihazı Sıkça Sorulan Sorular: En iyi su arıtma cihazı kaç filtreli olmalıdır? Su arıtma cihazları en az 5 filtreli olmalıdır. Çünkü arıtma sırasında filtrelenen sular da yararlı mineraller de kalmaktadır. 7/24 tam yardımcı sağlıyor bütün sorularınıza net açık cevaplar veriyoruz. Hemen şimdi arayarak sorularınızın giderilmesini sağlayabilirsiniz.

En iyi su arıtma cihazı nasıl olmalıdır?

Kullanışı rahat, azca yer kaplamalı, tankı küçük olmamalı, filtreleri kolay sökülüp takılmalı ve belgeleri tam olmalıdır.

Pompalı ve pompasız su arıtma aleti arasında ki ayrım nedir ?

Su arıtma cihazları fabrikada üretilirken pompalı ve pompasız olmak suretiyle ikiye ayrılarak üretilmektedir sebebi ise; su arıtma cihazlarının çalışabilmesi için minimum 4 barlık bir su basıncına gereksinim vardır. Basınç eksik olduğundae pompa devreye girerek ve su basıncını dengeleyecektir. Özellikle Türkiye’nin şark bölgelerinde ve köy vb yerlerde su basıncı oldukça düşmektedir. Bizler bu bölgelerde pompalı su arıtma cihazı kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Eğer sizinde böyle bir durumunuz var ise basıncınız çok düşük ise pompalı su arıtma almak zorundasınız fakat normal ise pompasız bir su arıtma aleti oldukça huzurlu olarak işinizi görecektir.

Açık kasa ile kapalı kasa içinde ki fark nelerdir ?

Açık kasa ive ya kapalı kasa su arıtma cihazı üretimin olmasının sebebi tezgahın altında yer sıkıntısı olan kişiler için hususi olarak üretilmiştir. Kapalı kasa su arıtma cihazlarının tüm parçaları içindedir ama açık kasada ise tank ve cihazın ana gövdesi ayrı olduğu için çok fazla yer kaplamaktadır. Kapalı kasanın iç haznesi dar olduğu için en çok olarak 6 veya 7 filtre konulmaktadır fakat açık kasada ise arzu ettiğiniz kadar filtreyi koyabilirsiniz. Seçim yaparken bunu da düşünmenizi isteriz. Filtre kalitesi nelerdir ve süresi iyi mi olmalıdır ? Son zamanlarda internete baktığımız vakit çok fazla filtre ve fiyat farkı bulunmaktadır. Çin malı su arıtma filtrelerinin ucuz olmasının tek nedeni doluluk oranlarının fazlaca düşük olmasıdır. Normalde bir filtrenin en az doluluk oranı %80 olması gerekirken maliyeti düşürmek adına %20 lere kadar düşürerek ucuza filtre satmaktadırlar. Bunun size ne şeklinde ziyanı olur derseniz Doluluk payı yüksek olan filtrenin ömrü 6 ile 8 ay içinde iken doluluk payı fazlaca düşük olan filtre en fazla 1 ay olmaktadır. ve tam dolu olmadığı için tam olarak arıtma yapmaz, bunun sonucunda her ay filtre alarak maddi açıdan sizi ciddi olarak zorlamaktadır

Plastik Kalitesi Nasıl Olmalıdır?

Su arıtma cihazı görmüş oldu iseniz bir fazlaca parçası plastiktir. Bu sebepten ötürü plastik kalitesi su arıtma cihazında fazlaca önemlidir. Çin malı su arıtma cihazlarında atık plastikten üretim yapıldığı için çok ucuz fiyatlara satılmaktadır. En güvenilir plastik türü olarak kabul edilir. Bu sebepten dolayı ucuza su arıtma cihazı alayım derken atık plastikten üretilen su arıtma aleti almanız sonucunda ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Bu tür atık plastikler yosunlaşma vs yaptığı için ayrıca bakteri oluşumunu sağlamış olduğu için dikkat etmeniz gerekmektedir. Çelik kalitesi nasıl olmalıdır? Su arıtma cihazlarının 2 parçası çeliktir. İlki cihazın tankıdır bu da bekletilen suyun bakteri oluşmasını sağlamaktadır. Bu sebepten ötürü dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Filtrasyon sistemlerini iyi mi seçmeliyiz ? Su arıtma cihazları genellikle 5 aşamalı pompalı ve pompasız olarak üretilmektedir ama gelişen teknoloji ile yeni yeni filtreler çıkmıştır. Mesela mineral bakımından zengin bir su istiyorsanız mineral filtre veya alkali değeri yüksek bir su istiyorsanız alkali filtre yada evde yavrunuz var ise infrared şu demek oluyor ki detox filtre şeklinde filtreleri takarak suyu istediğiniz kalite ve seviyeye getirebilirsiniz. Filtrelerin marka ve üretim yeri neresi olmalıdır ? Su arıtma cihazlarının genellikle üretim yerleri Tayvan olmaktadır ama üretim patenti ise İtalya, Amerika ve almanya’dır. Bu yerlerde işçilik oldukça fazla olduğu için büyük şirketler fabrikalarını Tayvan gibi ülkelere taşımışlardır. Filtrelerde yukarıda da belirttiğimiz gibi doluluk oranları oldukça önemlidir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button